Yakın Doğu Enstütüsü (YDE) Staj Başvuruları Devam Ediyor

Yakın Doğu Enstitüsü’nden yapılan açıklamada lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik 2022 “Stajyer Araştırmacı Programı”na başvuruların 15 Kasım’a kadar devam edeceği bildirildi.

Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Hukuk Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Medya ve İletişim vb. bölümlerde lisans (3. ve 4. sınıf) ve yüksek lisans düzeyinde öğrenimlerine devam eden öğrencilerin dahil edileceği program, Aralık 2022 döneminde başlayacak. Programa kabul edilen öğrencilerin uzmanlık alanlarına göre yönlendirileceği program Nisan 2023’e kadar devam edecek.

Dış politika ve güvenlik konularında stratejik raporlar ve akademik etkinlikler aracılığıyla bilimsel farkındalık yaratmak, politika süreçlerine dair araştırma/değerlendirme sağlamak ve kamu diplomasisi perspektifiyle alternatif politikalar üretmek yönünde faaliyetlerini sürdüren Yakın Doğu Enstitüsü’nün “Stajyer Araştırmacı Programı”, öğrencilere düşünce kuruluşu altyapısında profesyonel iş tecrübesi ve farkındalık kazanımları sağlamanın yanı sıra öğrendikleri bilgileri, pratiğe dönüştürme imkanı tanıyacak.

Staj programı kapsamındaki çalışmaların Yakın Doğu Enstitüsü ofisinde gerçekleşeceği ve açıklamada, ilgilenen adayların en geç 15 Kasım tarihine kadar özgeçmişlerini elektronik posta yoluyla [email protected] adresine göndererek başvurularını yapabilecekleri kaydedildi.